Menu

Pierwsze koty za płoty!

28 sierpnia 2018

Już wystartowaliśmy!

Nie trzeba czekać do matury, aby sprawdzić, jak się studiuje na ASP w Katowicach. Kto ukończył sześć lat, może bez przeszkód poznawać tajniki sztuki i dizajnu, sprawdzić jak pracowali dawni mistrzowie, bawić się rysunkiem i grafiką, projektować albo wspólnie z artystami oglądać wystawy.

ASP w Katowicach otwiera Akademię Młodego Wieku – cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców. W pierwszym semestrze inspirować nas będą między innymi: wydarzenia muzyczne w naszym mieście, abstrakcyjne obrazy Tomasz Struka i śląskie pejzaże Romana Nowotarskiego oraz projektowanie (na płaszczyźnie, w przestrzeni – również publicznej) i Triennale Grafiki Polskiej.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Nie wystawiamy ocen, ale szykujemy dyplomy. Czekamy na dzieci i młodzież w wieku 6–16 lat. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do udziału w zajęciach.

Obejrzyjcie fotorelację z Warsztatów z Nosorożcem, zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka, jeszcze zanim na dobre ruszyliśmy z programem. Warsztaty odbyły się w plenerze, na dziedzińcu ASP przy ulicy Raciborskiej 50.

 

Nie wystawiamy ocen, ale szykujemy dyplomy. Aby otrzymać Dyplom Akademii Młodego Wieku musicie zebrać do indeksu przynajmniej 10 pieczątek, w tym co najmniej jedną z nich powinien zdobyć Rodzic lub Opiekun. Zabacz, co dla Was przygotowaliśmy w tym semestrze.

Wybierz zajęcia